Piirkonnad

Järva maakond

Järva maakond võrrelduna: Eesti. Kõik näitajad on samast allikast ja samal perioodil.

Järva maakond

Võrdlus

Järva ja Eesti kõrvuti

Viimane kuu, viimased 12 kuud ja majutuse näitajad. Muutus on võrreldud aasta varasemaga.

Piirkondade põhinäitajad kõrvuti
NäitajaJärvaEesti
Viimane kuu · august 2026
Majutatud külastajad3929Langus −8,2%481 646Kasv +4,9%
Ööbimised5442Langus −11,9%873 626Kasv +6,4%
Väliskülastajate osakaal10,4%53,9%
Ööbimisi külastaja kohta1,391,81
Viimased 12 kuud · kuni august 2026
Majutatud külastajad23 155Langus −16,0%3 796 708Kasv +4,3%
Ööbimised37 365Langus −17,0%6 951 154Kasv +4,6%
Väliskülastajate osakaal11,4%53,4%
Osakaal Eesti külastajatest0,6%100%
Suve osakaal (juuni–aug), 202538%37%
Majutus · august 2026
Tubade täituvus32%Kasv +7,0 pp58%Kasv +2,0 pp
Voodikohtade täituvus18%Langus −2,0 pp46%Kasv +2,0 pp
Ööbimise keskmine maksumus42 €Kasv +7,7%51 €Langus −1,9%
Majutusettevõtted331233
Voodikohad99360 726

Muutus: kuu ja 12 kuu näitajatel võrreldes aasta varasemaga; täituvusel protsendipunktides.

Trendid

Kuidas piirkond on arenenud

Indeks näitab 12 kuu libisevat summat võrreldes 2019. aastaga, nii et eri suurusega piirkonnad on võrreldavad.

Külastajad võrreldes 2019. aastaga (2019 = 100)

12 kuu libisev summa, indeks

  • Järva maakond
  • Eesti
Näitaja
COVID-194060801001201402020202120222023202420252026100,2Eesti82,5Järva

Allikas: Statistikaamet, TU131 · indeks: 12 kuu summa / 2019. aasta summa × 100

Tubade täituvus kuude kaupa

Viimased 36 kuud

  • Järva maakond
  • Eesti
Näitaja
0%20%40%60%80%100%20242025202658%Eesti32%Järva

Allikas: Statistikaamet, TU122

Turud ja eesmärk

Kust külastajad tulevad ja miks

Välisturgude osakaal piirkonna väliskülastajatest ning ööbimised reisi eesmärgi järgi.

Välisturgude osakaal

Osakaal piirkonna väliskülastajatest · sept 2025 – aug 2026

RiikJärvaEesti
Soome34,4%33,8%
Läti23,6%14,3%
Saksamaa≥ 5,7%6,5%
Leedu≥ 2,9%4,2%
Ukraina≥ 1,1%1,5%
Itaalia≥ 0,9%2,2%
Ühendkuningriik≥ 0,6%4,3%
Poola≥ 0,5%3,1%

Märgiga ≥ väärtus on alampiir: Statistikaamet on osa kuude andmed konfidentsiaalsuse tõttu avaldamata jätnud. Väärtus on avaldatud kuude summa ja muutust ei arvutata.

Allikas: Statistikaamet, TU131 · väikeste väärtuste puhul võib Statistikaamet andmed avaldamata jätta

Reisi eesmärk

Ööbimised viimase 12 kuu jooksul

Järva maakond

Statistikaamet on osa selle perioodi andmetest konfidentsiaalsuse tõttu avaldamata jätnud, seega jaotust ei saa usaldusväärselt arvutada.

Eesti

Puhkus69,8%
Konverents, seminar2,5%
Muu tööreis18,9%
Muu8,9%

Allikas: Statistikaamet, TU133 · andmed alates 2019

Aastate kaupa

Järva maakond aastate kaupa

Aasta kokkuvõtted. Pooleliolev aasta on eraldi märgitud ja selle muutus on arvutatud sama perioodi kohta aasta varem.

Järva maakond· alates 2010
Järva maakond aastate kaupa
AastaKülastajadMuutusÖöbimisedVälis­külastajadÖöbimisi / külastajaTubade täituvusÖöbimise hind
2026 (jaan–aug 2026)16 613−18,8%26 13311,1%1,5718,0%42,25 €
202526 996+1,3%43 01211,2%1,5916,8%39,00 €
202426 638−26,1%50 9229,4%1,9116,6%30,92 €
202336 058+4,2%89 91114,0%2,4929,6%27,08 €
202234 599+50,7%70 0637,3%2,0324,5%23,00 €
202122 952+16,5%40 8313,2%1,7815,4%21,42 €
202019 695−29,8%31 7600,0%1,6110,6%20,33 €
201928 064+5,6%46 2149,3%1,6511,2%21,17 €
201826 568+61,0%45 38912,8%1,719,8%18,92 €
201716 504+14,8%31 03018,5%1,8810,0%21,00 €
201614 379−5,2%28 18020,2%1,9611,4%21,92 €
201515 175+7,9%31 59320,3%2,0819,1%21,83 €
201414 062+30,3%27 42320,1%1,9516,1%20,92 €
201310 789−4,1%24 07920,2%2,2318,9%21,25 €
201211 246+3,4%22 24722,8%1,9819,2%22,00 €
201110 873+28,5%23 93922,8%2,2022,8%24,17 €
20108459+24,1%16 71728,9%1,9818,6%27,17 €

Kursiivis rida on pooleliolev aasta. Täituvus ja hind on kuude lihtkeskmised.

Allikas: Statistikaamet, TU131, TU122

Kõik piirkonnad

Kõik maakonnad ja linnad

Viimase 12 kuu näitajad. Sorteeri veeru päisel klõpsates, vali piirkond nimel klõpsates.

Kõik maakonnad ja linnad
Piirkond
3 796 708+4,3%6 951 15453,4%1,8345,8%49,25 €
2 037 348+7,0%3 917 00673,1%1,9258,5%52 €
1 899 223+7,7%3 672 49776,0%1,9361,8%52,42 €
467 577+1,5%837 42746,5%1,7941,3%44,92 €
405 391+1,4%741 81551,3%1,8350,1%47 €
309 843+5,1%524 32842,6%1,6946,4%48,25 €
288 536+5,7%488 61844,1%1,6955,8%48,17 €
211 449+2,5%374 49615,3%1,7742,3%46,17 €
180 222+2,6%306 76431,2%1,7031,5%47,92 €
127 099+2,8%216 31517,7%1,7027,4%46,08 €
116 451−2,5%188 54219,6%1,6231,8%52,58 €
115 348+0,1%179 86921,2%1,5634,6%42,83 €
78 029+1,4%138 36814,2%1,7729,4%45,33 €
50 512+0,8%80 98016,0%1,6020,8%44,67 €
25 482−9,4%45 42012,6%1,7819,5%47,25 €
23 155−16,0%37 36511,4%1,6116,7%41,42 €
20 429−2,6%32 48811,0%1,5915,8%39,17 €
18 345−6,3%32 89612,2%1,7914,8%36,75 €
15 419−6,0%38 89013,4%2,5224,1%24,83 €

Allikas: Statistikaamet, TU131, TU122 · 12 kuu libisev summa või keskmine

Andmete kättesaadavus

Millised andmed on olemas: Järva maakond

Statistikaamet avaldab osa andmeid maakondade ja linnade kaupa, osa ainult kogu Eesti kohta.

  • Majutatud külastajad ja ööbimisedTU131Kuised andmed alates 2005, elukohariigi järgi.
  • Majutuskohad ja täituvusTU122Kuised andmed alates 2002, sh ööbimise hind.
  • Reisi eesmärkTU133Kuised andmed alates 2019.
  • Pikaajaline mahutavus (alates 1992)TU11Avaldatakse ainult kogu Eesti ja suurregioonide kohta, mitte maakonniti.
  • Eesti elanike reisidTU51, TU54, TU56, TU63, TU551, TU552, TU661Valikuuring, mille tulemused avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.
  • Majutussektori majandusEM001, TU410, PA113Ettevõtlus- ja palgastatistika avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.