Piirkonnad
Lääne-Viru maakond
Lääne-Viru maakond võrrelduna: Eesti. Kõik näitajad on samast allikast ja samal perioodil.
Võrdlus
Lääne-Viru ja Eesti kõrvuti
Viimane kuu, viimased 12 kuud ja majutuse näitajad. Muutus on võrreldud aasta varasemaga.
| Näitaja | Lääne-Viru | Eesti |
|---|---|---|
| Viimane kuu · august 2026 | ||
| Majutatud külastajad | 16 770Langus −6,0% | 481 646Kasv +4,9% |
| Ööbimised | 26 366Langus −2,2% | 873 626Kasv +6,4% |
| Väliskülastajate osakaal | 25,0% | 53,9% |
| Ööbimisi külastaja kohta | 1,57 | 1,81 |
| Viimased 12 kuud · kuni august 2026 | ||
| Majutatud külastajad | 116 451Langus −2,5% | 3 796 708Kasv +4,3% |
| Ööbimised | 188 542Langus −1,7% | 6 951 154Kasv +4,6% |
| Väliskülastajate osakaal | 19,6% | 53,4% |
| Osakaal Eesti külastajatest | 3,1% | 100% |
| Suve osakaal (juuni–aug), 2025 | 42% | 37% |
| Majutus · august 2026 | ||
| Tubade täituvus | 41%Langus −1,0 pp | 58%Kasv +2,0 pp |
| Voodikohtade täituvus | 33%Langus ±0,0 pp | 46%Kasv +2,0 pp |
| Ööbimise keskmine maksumus | 48 €Kasv +9,1% | 51 €Langus −1,9% |
| Majutusettevõtted | 68 | 1233 |
| Voodikohad | 2550 | 60 726 |
Trendid
Kuidas piirkond on arenenud
Indeks näitab 12 kuu libisevat summat võrreldes 2019. aastaga, nii et eri suurusega piirkonnad on võrreldavad.
Külastajad võrreldes 2019. aastaga (2019 = 100)
12 kuu libisev summa, indeks
Tubade täituvus kuude kaupa
Viimased 36 kuud
Turud ja eesmärk
Kust külastajad tulevad ja miks
Välisturgude osakaal piirkonna väliskülastajatest ning ööbimised reisi eesmärgi järgi.
Välisturgude osakaal
Reisi eesmärk
Lääne-Viru maakond
Eesti
Aastate kaupa
Lääne-Viru maakond aastate kaupa
Aasta kokkuvõtted. Pooleliolev aasta on eraldi märgitud ja selle muutus on arvutatud sama perioodi kohta aasta varem.
| Aasta | Külastajad | Muutus | Ööbimised | Väliskülastajad | Ööbimisi / külastaja | Tubade täituvus | Ööbimise hind |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (jaan–aug 2026) | 84 964 | −2,3% | 137 864 | 20,5% | 1,62 | 33,0% | 52,63 € |
| 2025 | 118 476 | −3,4% | 189 924 | 19,5% | 1,60 | 31,6% | 50,83 € |
| 2024 | 122 593 | −3,9% | 199 139 | 18,1% | 1,62 | 31,7% | 47,58 € |
| 2023 | 127 607 | +0,7% | 213 998 | 14,5% | 1,68 | 28,2% | 48,08 € |
| 2022 | 126 760 | +16,5% | 200 883 | 13,1% | 1,58 | 27,9% | 44,58 € |
| 2021 | 108 771 | +5,9% | 174 534 | 6,7% | 1,60 | 23,9% | 35,25 € |
| 2020 | 102 739 | −28,5% | 181 344 | 11,2% | 1,77 | 22,5% | 28,58 € |
| 2019 | 143 772 | +8,4% | 244 661 | 26,8% | 1,70 | 32,7% | 31,83 € |
| 2018 | 132 571 | +1,6% | 225 223 | 26,4% | 1,70 | 33,6% | 31,42 € |
| 2017 | 130 421 | +1,6% | 222 936 | 26,5% | 1,71 | 32,6% | 30,33 € |
| 2016 | 128 308 | +11,4% | 228 390 | 26,2% | 1,78 | 32,5% | 30,42 € |
| 2015 | 115 200 | +1,1% | 190 367 | 26,2% | 1,65 | 29,5% | 32,08 € |
| 2014 | 113 893 | +0,7% | 188 460 | 29,8% | 1,65 | 28,3% | 31,58 € |
| 2013 | 113 119 | +21,6% | 202 853 | 29,8% | 1,79 | 31,0% | 29,00 € |
| 2012 | 93 062 | +2,3% | 177 061 | 29,8% | 1,90 | 31,6% | 27,17 € |
| 2011 | 90 987 | +8,0% | 163 987 | 27,7% | 1,80 | 29,6% | 24,75 € |
| 2010 | 84 215 | +18,6% | 145 675 | 27,6% | 1,73 | 26,3% | 23,83 € |
Kõik piirkonnad
Kõik maakonnad ja linnad
Viimase 12 kuu näitajad. Sorteeri veeru päisel klõpsates, vali piirkond nimel klõpsates.
| Piirkond | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 796 708 | +4,3% | 6 951 154 | 53,4% | 1,83 | 45,8% | 49,25 € | |
| 2 037 348 | +7,0% | 3 917 006 | 73,1% | 1,92 | 58,5% | 52 € | |
| 1 899 223 | +7,7% | 3 672 497 | 76,0% | 1,93 | 61,8% | 52,42 € | |
| 467 577 | +1,5% | 837 427 | 46,5% | 1,79 | 41,3% | 44,92 € | |
| 405 391 | +1,4% | 741 815 | 51,3% | 1,83 | 50,1% | 47 € | |
| 309 843 | +5,1% | 524 328 | 42,6% | 1,69 | 46,4% | 48,25 € | |
| 288 536 | +5,7% | 488 618 | 44,1% | 1,69 | 55,8% | 48,17 € | |
| 211 449 | +2,5% | 374 496 | 15,3% | 1,77 | 42,3% | 46,17 € | |
| 180 222 | +2,6% | 306 764 | 31,2% | 1,70 | 31,5% | 47,92 € | |
| 127 099 | +2,8% | 216 315 | 17,7% | 1,70 | 27,4% | 46,08 € | |
| 116 451 | −2,5% | 188 542 | 19,6% | 1,62 | 31,8% | 52,58 € | |
| 115 348 | +0,1% | 179 869 | 21,2% | 1,56 | 34,6% | 42,83 € | |
| 78 029 | +1,4% | 138 368 | 14,2% | 1,77 | 29,4% | 45,33 € | |
| 50 512 | +0,8% | 80 980 | 16,0% | 1,60 | 20,8% | 44,67 € | |
| 25 482 | −9,4% | 45 420 | 12,6% | 1,78 | 19,5% | 47,25 € | |
| 23 155 | −16,0% | 37 365 | 11,4% | 1,61 | 16,7% | 41,42 € | |
| 20 429 | −2,6% | 32 488 | 11,0% | 1,59 | 15,8% | 39,17 € | |
| 18 345 | −6,3% | 32 896 | 12,2% | 1,79 | 14,8% | 36,75 € | |
| 15 419 | −6,0% | 38 890 | 13,4% | 2,52 | 24,1% | 24,83 € |
Andmete kättesaadavus
Millised andmed on olemas: Lääne-Viru maakond
Statistikaamet avaldab osa andmeid maakondade ja linnade kaupa, osa ainult kogu Eesti kohta.
- Majutatud külastajad ja ööbimisedKuised andmed alates 2005, elukohariigi järgi.
- Majutuskohad ja täituvusKuised andmed alates 2002, sh ööbimise hind.
- Reisi eesmärkKuised andmed alates 2019.
- Pikaajaline mahutavus (alates 1992)Avaldatakse ainult kogu Eesti ja suurregioonide kohta, mitte maakonniti.
- Eesti elanike reisidValikuuring, mille tulemused avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.
- Majutussektori majandusEttevõtlus- ja palgastatistika avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.