Piirkonnad
Saare maakond
Saare maakond võrrelduna: Eesti. Kõik näitajad on samast allikast ja samal perioodil.
Võrdlus
Saare ja Eesti kõrvuti
Viimane kuu, viimased 12 kuud ja majutuse näitajad. Muutus on võrreldud aasta varasemaga.
| Näitaja | Saare | Eesti |
|---|---|---|
| Viimane kuu · august 2026 | ||
| Majutatud külastajad | 29 166Langus −6,7% | 481 646Kasv +4,9% |
| Ööbimised | 51 506Langus −0,9% | 873 626Kasv +6,4% |
| Väliskülastajate osakaal | 40,4% | 53,9% |
| Ööbimisi külastaja kohta | 1,77 | 1,81 |
| Viimased 12 kuud · kuni august 2026 | ||
| Majutatud külastajad | 180 222Kasv +2,6% | 3 796 708Kasv +4,3% |
| Ööbimised | 306 764Kasv +5,6% | 6 951 154Kasv +4,6% |
| Väliskülastajate osakaal | 31,2% | 53,4% |
| Osakaal Eesti külastajatest | 4,7% | 100% |
| Suve osakaal (juuni–aug), 2025 | 50% | 37% |
| Majutus · august 2026 | ||
| Tubade täituvus | 47%Kasv +5,0 pp | 58%Kasv +2,0 pp |
| Voodikohtade täituvus | 39%Kasv +4,0 pp | 46%Kasv +2,0 pp |
| Ööbimise keskmine maksumus | 53 €Langus ±0,0% | 51 €Langus −1,9% |
| Majutusettevõtted | 148 | 1233 |
| Voodikohad | 4282 | 60 726 |
Trendid
Kuidas piirkond on arenenud
Indeks näitab 12 kuu libisevat summat võrreldes 2019. aastaga, nii et eri suurusega piirkonnad on võrreldavad.
Külastajad võrreldes 2019. aastaga (2019 = 100)
12 kuu libisev summa, indeks
Tubade täituvus kuude kaupa
Viimased 36 kuud
Turud ja eesmärk
Kust külastajad tulevad ja miks
Välisturgude osakaal piirkonna väliskülastajatest ning ööbimised reisi eesmärgi järgi.
Välisturgude osakaal
Reisi eesmärk
Saare maakond
Eesti
Aastate kaupa
Saare maakond aastate kaupa
Aasta kokkuvõtted. Pooleliolev aasta on eraldi märgitud ja selle muutus on arvutatud sama perioodi kohta aasta varem.
| Aasta | Külastajad | Muutus | Ööbimised | Väliskülastajad | Ööbimisi / külastaja | Tubade täituvus | Ööbimise hind |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (jaan–aug 2026) | 131 566 | −1,5% | 226 444 | 34,3% | 1,72 | 33,3% | 47,63 € |
| 2025 | 182 170 | +4,5% | 304 816 | 29,7% | 1,67 | 29,1% | 48,00 € |
| 2024 | 174 327 | +6,2% | 286 662 | 29,7% | 1,64 | 28,6% | 43,17 € |
| 2023 | 164 193 | −1,4% | 292 258 | 28,1% | 1,78 | 26,4% | 41,83 € |
| 2022 | 166 551 | +25,7% | 300 264 | 24,5% | 1,80 | 28,6% | 38,42 € |
| 2021 | 132 507 | +8,1% | 234 767 | 12,2% | 1,77 | 21,7% | 35,50 € |
| 2020 | 122 535 | −29,6% | 235 392 | 19,8% | 1,92 | 20,3% | 30,00 € |
| 2019 | 174 172 | +9,4% | 326 165 | 37,4% | 1,87 | 29,9% | 30,17 € |
| 2018 | 159 279 | −3,0% | 304 088 | 37,8% | 1,91 | 29,2% | 30,17 € |
| 2017 | 164 272 | +15,3% | 312 890 | 38,0% | 1,90 | 30,1% | 27,83 € |
| 2016 | 142 414 | −2,6% | 273 510 | 40,6% | 1,92 | 25,0% | 29,58 € |
| 2015 | 146 142 | +3,6% | 282 697 | 40,6% | 1,93 | 21,8% | 27,08 € |
| 2014 | 141 065 | −1,7% | 273 924 | 41,6% | 1,94 | 20,8% | 28,83 € |
| 2013 | 143 510 | +11,4% | 284 431 | 43,5% | 1,98 | 26,6% | 27,33 € |
| 2012 | 128 834 | −3,9% | 271 015 | 46,2% | 2,10 | 24,4% | 26,83 € |
| 2011 | 134 006 | +8,4% | 287 524 | 47,7% | 2,15 | 25,2% | 23,50 € |
| 2010 | 123 582 | +7,0% | 275 334 | 47,3% | 2,23 | 30,4% | 22,75 € |
Kõik piirkonnad
Kõik maakonnad ja linnad
Viimase 12 kuu näitajad. Sorteeri veeru päisel klõpsates, vali piirkond nimel klõpsates.
| Piirkond | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 796 708 | +4,3% | 6 951 154 | 53,4% | 1,83 | 45,8% | 49,25 € | |
| 2 037 348 | +7,0% | 3 917 006 | 73,1% | 1,92 | 58,5% | 52 € | |
| 1 899 223 | +7,7% | 3 672 497 | 76,0% | 1,93 | 61,8% | 52,42 € | |
| 467 577 | +1,5% | 837 427 | 46,5% | 1,79 | 41,3% | 44,92 € | |
| 405 391 | +1,4% | 741 815 | 51,3% | 1,83 | 50,1% | 47 € | |
| 309 843 | +5,1% | 524 328 | 42,6% | 1,69 | 46,4% | 48,25 € | |
| 288 536 | +5,7% | 488 618 | 44,1% | 1,69 | 55,8% | 48,17 € | |
| 211 449 | +2,5% | 374 496 | 15,3% | 1,77 | 42,3% | 46,17 € | |
| 180 222 | +2,6% | 306 764 | 31,2% | 1,70 | 31,5% | 47,92 € | |
| 127 099 | +2,8% | 216 315 | 17,7% | 1,70 | 27,4% | 46,08 € | |
| 116 451 | −2,5% | 188 542 | 19,6% | 1,62 | 31,8% | 52,58 € | |
| 115 348 | +0,1% | 179 869 | 21,2% | 1,56 | 34,6% | 42,83 € | |
| 78 029 | +1,4% | 138 368 | 14,2% | 1,77 | 29,4% | 45,33 € | |
| 50 512 | +0,8% | 80 980 | 16,0% | 1,60 | 20,8% | 44,67 € | |
| 25 482 | −9,4% | 45 420 | 12,6% | 1,78 | 19,5% | 47,25 € | |
| 23 155 | −16,0% | 37 365 | 11,4% | 1,61 | 16,7% | 41,42 € | |
| 20 429 | −2,6% | 32 488 | 11,0% | 1,59 | 15,8% | 39,17 € | |
| 18 345 | −6,3% | 32 896 | 12,2% | 1,79 | 14,8% | 36,75 € | |
| 15 419 | −6,0% | 38 890 | 13,4% | 2,52 | 24,1% | 24,83 € |
Andmete kättesaadavus
Millised andmed on olemas: Saare maakond
Statistikaamet avaldab osa andmeid maakondade ja linnade kaupa, osa ainult kogu Eesti kohta.
- Majutatud külastajad ja ööbimisedKuised andmed alates 2005, elukohariigi järgi.
- Majutuskohad ja täituvusKuised andmed alates 2002, sh ööbimise hind.
- Reisi eesmärkKuised andmed alates 2019.
- Pikaajaline mahutavus (alates 1992)Avaldatakse ainult kogu Eesti ja suurregioonide kohta, mitte maakonniti.
- Eesti elanike reisidValikuuring, mille tulemused avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.
- Majutussektori majandusEttevõtlus- ja palgastatistika avaldatakse ainult kogu Eesti kohta.