Ülevaade
Harju maakonnal oli 2026. aasta juuli tugev kuu: majutatud külastajate arv küündis 258,4 tuh.-ni, kasvades aastaga 9,9%, ning ööbimiste arv kasvas veelgi kiiremini, tõustes 11,0% võrra 497,2 tuh.-ni. Ülekaalus olid välisturistid – 205,4 tuh. võrreldes 53,0 tuh. kodumaise külastajaga –, samal ajal kui keskmine ööbimiste arv külastaja kohta tõusis 1,0% võrra tasemele 1,92. Maakond on jätkuvalt Eesti turismi selge liider, moodustades täpselt poole kõigist riigi majutatud külastajatest sel perioodil. Aasta algusest juulini on Harjumaale saabunud kokku 1,2 miljonit külastajat, mis tähendab 7,0% kasvu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga – see näitab, et piirkonna hoog pole juhuslik, vaid püsiv trend. Kuna välisturistide kasv on selgelt vedav jõud ja ka viibimisaeg pikeneb, kinnitab Harjumaa oma positsiooni Eesti turismi vedurina, mida toetavad nii Tallinna tõmbejõud kui ka laiem nõudlus kogu maakonnas.
Majutusettevõtja vaade
Statistikaameti andmed piirkonna hõivatuse, hinnataseme ja külastajate kohta — võrdle oma maakonda või linna Eesti keskmisega.
Eesti — aastate lõikes (2020–2026 juuli)
| Näitaja | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2024 juuli | 2025 juuli | 2026 juuli |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Majutatud Eestis | 2,0 milj. | 2,1 milj. | 3,3 milj. | 3,4 milj. | 3,6 milj. | 3,7 milj. | 507,6 tuh. | 501,9 tuh. | 517,0 tuh. |
| — muutus (YoY) | ▼ 48.0% | ▲ 8.4% | ▲ 52.1% | ▲ 5.3% | ▲ 5.4% | ▲ 2.3% | ▲ 5.4% | ▼ 1.1% | ▲ 3.0% |
| Kumulatiivne (jaan.–juuli) | — | — | — | — | — | — | 2,1 milj. | 2,1 milj. | 2,2 milj. |
| — muutus (YoY) | — | — | — | — | — | — | ▲ 4.9% | ▲ 1.2% | ▲ 3.8% |
| Majutusettevõtteid | 937 | 889 | 944 | 938 | 933 | 915 | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. |
| Tubasid | 19,3 tuh. | 19,8 tuh. | 21,1 tuh. | 21,0 tuh. | 21,1 tuh. | 22,1 tuh. | 24,5 tuh. | 25,0 tuh. | 25,2 tuh. |
| Täituvus | 24.8% | 29.0% | 42.3% | 45.0% | 46.6% | 45.7% | 61.0% | 60.0% | 61.0% |
| ARR | 30.75 € | 32.58 € | 41.50 € | 46.08 € | 46.67 € | 49.67 € | 49.00 € | 56.00 € | 53.00 € |
| — muutus (YoY) | ▼ 20.5% | ▲ 6.0% | ▲ 27.4% | ▲ 11.0% | ▲ 1.3% | ▲ 6.4% | ▲ 4.3% | ▲ 14.3% | ▼ 5.4% |
| RevPAR* | 7.64 € | 9.45 € | 17.57 € | 20.74 € | 21.74 € | 22.68 € | 29.89 € | 33.60 € | 32.33 € |
| — muutus (YoY) | ▼ 57.8% | ▲ 23.7% | ▲ 85.9% | ▲ 18.0% | ▲ 4.8% | ▲ 4.3% | ▲ 6.0% | ▲ 12.4% | ▼ 3.8% |
Harju maakond vs. Eesti — aastate lõikes (2020–2026 juuli)
- Eesti kokku
- Harju maakond osakaal, %
- Täituvus, %
- Keskmine ööhind, €
- RevPAR, €
| Näitaja | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2024 juuli | 2025 juuli | 2026 juuli |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Majutatud: Harju maakond | 726,8 tuh. | 797,5 tuh. | 1,6 milj. | 1,7 milj. | 1,9 milj. | 1,9 milj. | 236,9 tuh. | 235,1 tuh. | 258,4 tuh. |
| — muutus (YoY) | ▼ 63.1% | ▲ 9.7% | ▲ 96.1% | ▲ 11.5% | ▲ 7.1% | ▲ 4.0% | ▲ 11.3% | ▼ 0.7% | ▲ 9.9% |
| Kumulatiivne (jaan.–juuli) | — | — | — | — | — | — | 1,1 milj. | 1,1 milj. | 1,2 milj. |
| — muutus (YoY) | — | — | — | — | — | — | ▲ 6.7% | ▲ 3.0% | ▲ 7.0% |
| Harju maakond osakaal Eestist | 36.9% | 37.3% | 48.1% | 50.9% | 51.7% | 52.6% | 46.7% | 46.8% | 50.0% |
| Majutusettevõtteid | 164 | 167 | 178 | 181 | 178 | 182 | 209 | 208 | 230 |
| Tubasid | 7,6 tuh. | 8,5 tuh. | 9,6 tuh. | 9,8 tuh. | 10,0 tuh. | 10,7 tuh. | 10,4 tuh. | 10,6 tuh. | 11,3 tuh. |
| Täituvus | 25.3% | 33.7% | 52.4% | 57.3% | 59.7% | 59.6% | 76.0% | 74.0% | 75.0% |
| ARR | 32.58 € | 34.08 € | 45.00 € | 50.25 € | 49.75 € | 53.92 € | 51.00 € | 63.00 € | 55.00 € |
| — muutus (YoY) | ▼ 28.1% | ▲ 4.6% | ▲ 32.0% | ▲ 11.7% | ▼ 1.0% | ▲ 8.4% | ▼ 1.9% | ▲ 23.5% | ▼ 12.7% |
| RevPAR* | 8.23 € | 11.47 € | 23.59 € | 28.81 € | 29.68 € | 32.13 € | 38.76 € | 46.62 € | 41.25 € |
| — muutus (YoY) | ▼ 69.7% | ▲ 39.5% | ▲ 105.6% | ▲ 22.1% | ▲ 3.0% | ▲ 8.2% | ▲ 3.5% | ▲ 20.3% | ▼ 11.5% |
| Top 1 päritoluriik | Soome(208,3 tuh.) | Soome(104,6 tuh.) | Soome(454,7 tuh.) | Soome(535,5 tuh.) | Soome(531,4 tuh.) | Soome(510,7 tuh.) | Soome(87,7 tuh.) | Soome(76,2 tuh.) | Soome(85,8 tuh.) |
| Top 2 päritoluriik | Venemaa(46,2 tuh.) | Läti(41,2 tuh.) | Läti(78,4 tuh.) | Läti(94,4 tuh.) | Läti(91,8 tuh.) | Läti(100,3 tuh.) | Saksamaa(11,7 tuh.) | Saksamaa(13,7 tuh.) | Saksamaa(13,2 tuh.) |
| Top 3 päritoluriik | Läti(38,5 tuh.) | Saksamaa(31,2 tuh.) | Saksamaa(57,2 tuh.) | Saksamaa(65,9 tuh.) | Saksamaa(85,8 tuh.) | Saksamaa(96,5 tuh.) | Läti(7,9 tuh.) | Läti(9,0 tuh.) | Läti(8,7 tuh.) |
| Top 4 päritoluriik | Leedu(22,0 tuh.) | Leedu(19,1 tuh.) | Venemaa(49,9 tuh.) | Leedu(54,4 tuh.) | Suurbritannia(60,4 tuh.) | Suurbritannia(67,7 tuh.) | Ameerika Ühendriigid(6,5 tuh.) | Ameerika Ühendriigid(8,6 tuh.) | Poola(8,5 tuh.) |
| Top 5 päritoluriik | Saksamaa(20,3 tuh.) | Venemaa(18,1 tuh.) | Leedu(42,3 tuh.) | Suurbritannia(52,1 tuh.) | Leedu(53,6 tuh.) | Leedu(59,4 tuh.) | Rootsi(6,4 tuh.) | Leedu(6,9 tuh.) | Ameerika Ühendriigid(8,3 tuh.) |
Eesti — 2026 juuli vs 2025 juuli
| Majutatuid | 517,0 tuh. | ▲ 3.0% |
|---|---|---|
| Majutusettevõtteid | 1,2 tuh. | — |
| Tubasid | 25,2 tuh. | — |
| Täituvus | 61.0% | — |
| ARR | 53.00 € | ▼ 5.4% |
| RevPAR* | 32.33 € | ▼ 3.8% |
Top 5 väliskülastajate päritoluriiki — Harju maakond (viimased 12 kuud)
Kaart ja hooajalisus
Viimase 24 kuu jooksul on Harju maakond kogunud kokku 7,5 milj. ööbimist, olles selgelt Eesti populaarseim sihtkoht. Välisturistide seas on viimase 12 kuu jooksul suurim päritoluriik Soome, kust on tulnud 676,8 tuh. külastajat. 2026. aasta juulis jagunesid külastajad peaaegu võrdselt: 222,7 tuh. kodumaist ja 294,3 tuh. välismaist külastajat, mis näitab, et välisturism kannab jätkuvalt olulist rolli majutussektoris.
Ööbimised maakonna järgi (viimased 24 kuud kokku)
Eesti elanikud vs. väliskülastajad (viimased 24 kuud)
- Eesti elanikud
- Väliskülastajad
Hooajalisus: majutatute arv kuu ja aasta järgi
Iga ruut on üks kuu — värv näitab, kas majutati vähe (jahe sinakashall) või palju (soe merevaigukollane) külastajaid.
Eesmärk ja kestus
Viimase 24 kuu andmed näitavad, et puhkusereisid domineerivad selgelt Eesti majutussektoris, moodustades 58% kõigist ööbimistest. See kinnitab, et vaba aja veetmine, mitte töö- või muu asjaajamine, on peamine põhjus, miks inimesed majutusasutustes ööbivad. 2026. aasta esimeses kvartalis oli kõige levinum reisi pikkus 1 kuni 3 ööd — selliseid reise tehti kokku 590,8 tuh., mis viitab valdavalt lühikestele, nädalavahetuse tüüpi väljasõitudele nii kodu- kui välisreisijate seas.
Ööbimised reisi eesmärgi järgi (viimased 24 kuud)
- Puhkusereis
- Tööreis
- Osavõtt konverentsist, koolitusest
- Muu tööreis
- Muu reis
Reisi kestus, sise- vs. välisreisid (2026 II kvartal)
- Sisereisid
- Välisreisid
Mahutavus
2025. aastal oli Eestis kokku 61,1 tuh. voodikohta, mis on 9,9x rohkem kui 1992. aastal — see peegeldab majutussektori pikaajalist ja märkimisväärset laienemist. Samal ajal jäi voodikohtade täituvus 2025. aastal suhteliselt tagasihoidlikuks, 35,0%, mis näitab, et pakkumine ületab praegust nõudlust ja suur osa majutusvõimsusest seisab suure osa ajast kasutamata.
Reisikulutused
2025. aastal kulutas Eesti elanik kodumaisele reisile keskmiselt 163 eurot, mis on 11,9% vähem kui aasta varem — selge langus reisikulutustes. Suurima kuluartikli moodustas majutus, millele kulus keskmiselt 49 eurot reisi kohta, olles seega ülekaalukalt kõige suurem üksik väljaminek reisieelarves.
Sisereiside kulutused eesmärgi järgi (eurot, viimased 8 kvartalit)
- Tööreis
- Puhkusereis
- Tuttava või sugulase külastamine
- Muu isiklik reis