Piirkonnad
Eesti piirkonnad
Vali maakond või linn, et näha selle külastajaid, majutust ja trende ning võrrelda seda kogu Eestiga või teise piirkonnaga.
Vali piirkond
Klõpsa kaardil või nimel. Valik jääb meelde ka teistel lehtedel.
Võrdlus
Eesti: põhinäitajad
Viimane kuu, viimased 12 kuud ja majutuse näitajad. Muutus on võrreldud aasta varasemaga.
| Näitaja | Eesti |
|---|---|
| Viimane kuu · august 2026 | |
| Majutatud külastajad | 481 646Kasv +4,9% |
| Ööbimised | 873 626Kasv +6,4% |
| Väliskülastajate osakaal | 53,9% |
| Ööbimisi külastaja kohta | 1,81 |
| Viimased 12 kuud · kuni august 2026 | |
| Majutatud külastajad | 3 796 708Kasv +4,3% |
| Ööbimised | 6 951 154Kasv +4,6% |
| Väliskülastajate osakaal | 53,4% |
| Osakaal Eesti külastajatest | 100% |
| Suve osakaal (juuni–aug), 2025 | 37% |
| Majutus · august 2026 | |
| Tubade täituvus | 58%Kasv +2,0 pp |
| Voodikohtade täituvus | 46%Kasv +2,0 pp |
| Ööbimise keskmine maksumus | 51 €Langus −1,9% |
| Majutusettevõtted | 1233 |
| Voodikohad | 60 726 |
Trendid
Kuidas piirkond on arenenud
Indeks näitab 12 kuu libisevat summat võrreldes 2019. aastaga, nii et eri suurusega piirkonnad on võrreldavad.
Külastajad võrreldes 2019. aastaga (2019 = 100)
12 kuu libisev summa, indeks
Tubade täituvus kuude kaupa
Viimased 36 kuud
Turud ja eesmärk
Kust külastajad tulevad ja miks
Välisturgude osakaal piirkonna väliskülastajatest ning ööbimised reisi eesmärgi järgi.
Välisturgude osakaal
Reisi eesmärk
Eesti
Aastate kaupa
Eesti aastate kaupa
Aasta kokkuvõtted. Pooleliolev aasta on eraldi märgitud ja selle muutus on arvutatud sama perioodi kohta aasta varem.
| Aasta | Külastajad | Muutus | Ööbimised | Väliskülastajad | Ööbimisi / külastaja | Tubade täituvus | Ööbimise hind |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (jaan–aug 2026) | 2 662 897 | +4,0% | 4 880 597 | 53,6% | 1,83 | 46,5% | 49,38 € |
| 2025 | 3 693 465 | +2,3% | 6 716 281 | 52,8% | 1,82 | 45,7% | 49,67 € |
| 2024 | 3 610 390 | +5,4% | 6 645 908 | 51,4% | 1,84 | 46,6% | 46,67 € |
| 2023 | 3 425 730 | +5,3% | 6 374 862 | 48,7% | 1,86 | 45,0% | 46,08 € |
| 2022 | 3 252 898 | +52,1% | 5 950 873 | 45,1% | 1,83 | 42,3% | 41,50 € |
| 2021 | 2 138 346 | +8,4% | 3 998 997 | 26,3% | 1,87 | 29,0% | 32,58 € |
| 2020 | 1 972 131 | −48,0% | 3 674 012 | 34,3% | 1,86 | 24,8% | 30,75 € |
| 2019 | 3 789 955 | +5,5% | 6 967 047 | 59,5% | 1,84 | 46,8% | 38,67 € |
| 2018 | 3 591 495 | +1,3% | 6 630 315 | 59,6% | 1,85 | 45,8% | 38,33 € |
| 2017 | 3 544 932 | +6,6% | 6 509 299 | 60,8% | 1,84 | 45,3% | 37,42 € |
| 2016 | 3 324 914 | +6,8% | 6 228 128 | 61,9% | 1,87 | 44,8% | 35,08 € |
| 2015 | 3 112 143 | +0,8% | 5 781 870 | 62,0% | 1,86 | 43,8% | 34,58 € |
| 2014 | 3 087 070 | +3,6% | 5 809 464 | 64,2% | 1,88 | 42,6% | 33,75 € |
| 2013 | 2 980 865 | +5,0% | 5 734 033 | 65,1% | 1,92 | 43,8% | 32,25 € |
| 2012 | 2 839 895 | +4,2% | 5 544 537 | 66,0% | 1,95 | 44,4% | 30,92 € |
| 2011 | 2 725 937 | +13,5% | 5 399 392 | 66,3% | 1,98 | 43,8% | 28,42 € |
| 2010 | 2 401 763 | +11,9% | 4 700 680 | 65,1% | 1,96 | 39,8% | 26,67 € |
Kõik piirkonnad
Kõik maakonnad ja linnad
Viimase 12 kuu näitajad. Sorteeri veeru päisel klõpsates, vali piirkond nimel klõpsates.
| Piirkond | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 796 708 | +4,3% | 6 951 154 | 53,4% | 1,83 | 45,8% | 49,25 € | |
| 2 037 348 | +7,0% | 3 917 006 | 73,1% | 1,92 | 58,5% | 52 € | |
| 1 899 223 | +7,7% | 3 672 497 | 76,0% | 1,93 | 61,8% | 52,42 € | |
| 467 577 | +1,5% | 837 427 | 46,5% | 1,79 | 41,3% | 44,92 € | |
| 405 391 | +1,4% | 741 815 | 51,3% | 1,83 | 50,1% | 47 € | |
| 309 843 | +5,1% | 524 328 | 42,6% | 1,69 | 46,4% | 48,25 € | |
| 288 536 | +5,7% | 488 618 | 44,1% | 1,69 | 55,8% | 48,17 € | |
| 211 449 | +2,5% | 374 496 | 15,3% | 1,77 | 42,3% | 46,17 € | |
| 180 222 | +2,6% | 306 764 | 31,2% | 1,70 | 31,5% | 47,92 € | |
| 127 099 | +2,8% | 216 315 | 17,7% | 1,70 | 27,4% | 46,08 € | |
| 116 451 | −2,5% | 188 542 | 19,6% | 1,62 | 31,8% | 52,58 € | |
| 115 348 | +0,1% | 179 869 | 21,2% | 1,56 | 34,6% | 42,83 € | |
| 78 029 | +1,4% | 138 368 | 14,2% | 1,77 | 29,4% | 45,33 € | |
| 50 512 | +0,8% | 80 980 | 16,0% | 1,60 | 20,8% | 44,67 € | |
| 25 482 | −9,4% | 45 420 | 12,6% | 1,78 | 19,5% | 47,25 € | |
| 23 155 | −16,0% | 37 365 | 11,4% | 1,61 | 16,7% | 41,42 € | |
| 20 429 | −2,6% | 32 488 | 11,0% | 1,59 | 15,8% | 39,17 € | |
| 18 345 | −6,3% | 32 896 | 12,2% | 1,79 | 14,8% | 36,75 € | |
| 15 419 | −6,0% | 38 890 | 13,4% | 2,52 | 24,1% | 24,83 € |
Andmete kättesaadavus
Millised andmed on olemas: Eesti
Statistikaamet avaldab osa andmeid maakondade ja linnade kaupa, osa ainult kogu Eesti kohta.
- Majutatud külastajad ja ööbimisedKuised andmed alates 2005, elukohariigi järgi.
- Majutuskohad ja täituvusKuised andmed alates 2002, sh ööbimise hind.
- Reisi eesmärkKuised andmed alates 2019.
- Pikaajaline mahutavus (alates 1992)Kogu Eesti aastased andmed.
- Eesti elanike reisidKvartaalsed andmed kogu Eesti kohta.
- Majutussektori majandusKäive, ettevõtted, kulud ja palgad kogu Eesti kohta.