Majutusettevõtja vaade
Majutusettevõtja vaade
Statistikaameti andmed piirkonna hõivatuse, hinnataseme ja külastajate kohta — võrdle oma maakonda või linna Eesti keskmisega.
Eesti
Eesti aastate lõikes
Täisaastad alates 2020 ja sama kuu viimase kolme aasta jooksul. Pooleliolev aasta on ainult kuu- ja kumulatiivsetes veergudes.
Eesti — aastate lõikes (2020–2026 AUGUST)
| Näitaja | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2024 AUGUST | 2025 AUGUST | 2026 AUGUST |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Majutatud Eestis | 2,0 milj. | 2,1 milj. | 3,3 milj. | 3,4 milj. | 3,6 milj. | 3,7 milj. | 455,5 tuh. | 459,2 tuh. | 481,6 tuh. |
| Muutus (aasta varasemaga) | Langus −48,0% | Kasv +8,4% | Kasv +52,1% | Kasv +5,3% | Kasv +5,4% | Kasv +2,3% | Kasv +6,2% | Kasv +0,8% | Kasv +4,9% |
| Kumulatiivne (jaan.–aug) | — | — | — | — | — | — | 2,5 milj. | 2,6 milj. | 2,7 milj. |
| Muutus (aasta varasemaga) | — | — | — | — | — | — | Kasv +5,2% | Kasv +1,1% | Kasv +4,0% |
| Kodumaiste külastajate osakaal | 65,7% | 73,7% | 54,9% | 51,3% | 48,6% | 47,2% | 49,1% | 47,6% | 46,1% |
| Majutusettevõtteid | 937 | 889 | 944 | 938 | 933 | 915 | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. |
| Tubasid | 19,3 tuh. | 19,8 tuh. | 21,1 tuh. | 21,0 tuh. | 21,1 tuh. | 22,1 tuh. | 24,5 tuh. | 24,9 tuh. | 25,5 tuh. |
| Täituvus | 24,8% | 29,0% | 42,3% | 45,0% | 46,6% | 45,7% | 57,0% | 56,0% | 58,0% |
| Keskmine ööpäevamaksumus | 30,75 € | 32,58 € | 41,50 € | 46,08 € | 46,67 € | 49,67 € | 48 € | 52 € | 51 € |
| Muutus (aasta varasemaga) | Langus −20,5% | Kasv +6,0% | Kasv +27,4% | Kasv +11,0% | Kasv +1,3% | Kasv +6,4% | Langus ±0,0% | Kasv +8,3% | Langus −1,9% |
| RevPAR (täituvus × ööpäevamaksumus) | 7,64 € | 9,45 € | 17,57 € | 20,74 € | 21,74 € | 22,68 € | 27,36 € | 29,12 € | 29,58 € |
Piirkond vs Eesti
Piirkond võrrelduna Eestiga
Vali maakond või linn, et võrrelda seda kogu Eestiga.
Majutatud Eestis ja Eesti osakaal
Tulp: Eesti kokku. Joon: piirkonna osakaal. Pooleliolev aasta on viirutatud.
Eesti: täituvus, RevPAR ja keskmine ööpäevamaksumus
Tulp: tubade täituvus. Jooned: RevPAR (€ igal aastal) ja keskmine ööpäevamaksumus. Pooleliolev aasta on viirutatud.
Eesti vs. Eesti — aastate lõikes (2020–2026 AUGUST)
| Näitaja | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2024 AUGUST | 2025 AUGUST | 2026 AUGUST |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Majutatud: Eesti | 2,0 milj. | 2,1 milj. | 3,3 milj. | 3,4 milj. | 3,6 milj. | 3,7 milj. | 455,5 tuh. | 459,2 tuh. | 481,6 tuh. |
| Muutus (aasta varasemaga) | Langus −48,0% | Kasv +8,4% | Kasv +52,1% | Kasv +5,3% | Kasv +5,4% | Kasv +2,3% | Kasv +6,2% | Kasv +0,8% | Kasv +4,9% |
| Kumulatiivne (jaan.–aug) | — | — | — | — | — | — | 2,5 milj. | 2,6 milj. | 2,7 milj. |
| Muutus (aasta varasemaga) | — | — | — | — | — | — | Kasv +5,2% | Kasv +1,1% | Kasv +4,0% |
| Kodumaiste külastajate osakaal | 65,7% | 73,7% | 54,9% | 51,3% | 48,6% | 47,2% | 49,1% | 47,6% | 46,1% |
| Majutusettevõtteid | 937 | 889 | 944 | 938 | 933 | 915 | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. | 1,2 tuh. |
| Tubasid | 19,3 tuh. | 19,8 tuh. | 21,1 tuh. | 21,0 tuh. | 21,1 tuh. | 22,1 tuh. | 24,5 tuh. | 24,9 tuh. | 25,5 tuh. |
| Täituvus | 24,8% | 29,0% | 42,3% | 45,0% | 46,6% | 45,7% | 57,0% | 56,0% | 58,0% |
| Keskmine ööpäevamaksumus | 30,75 € | 32,58 € | 41,50 € | 46,08 € | 46,67 € | 49,67 € | 48 € | 52 € | 51 € |
| Muutus (aasta varasemaga) | Langus −20,5% | Kasv +6,0% | Kasv +27,4% | Kasv +11,0% | Kasv +1,3% | Kasv +6,4% | Langus ±0,0% | Kasv +8,3% | Langus −1,9% |
| RevPAR (täituvus × ööpäevamaksumus) | 7,64 € | 9,45 € | 17,57 € | 20,74 € | 21,74 € | 22,68 € | 27,36 € | 29,12 € | 29,58 € |
| Top 1 päritoluriik | Soome (528,9 tuh.) | Soome (280,8 tuh.) | Soome (1,1 milj.) | Soome (1,3 milj.) | Soome (1,3 milj.) | Soome (1,2 milj.) | Soome (125,2 tuh.) | Soome (112,8 tuh.) | Soome (127,8 tuh.) |
| Top 2 päritoluriik | Läti (162,1 tuh.) | Läti (157,3 tuh.) | Läti (323,1 tuh.) | Läti (365,6 tuh.) | Läti (390,9 tuh.) | Läti (428,4 tuh.) | Saksamaa (43,2 tuh.) | Läti (44,7 tuh.) | Läti (46,7 tuh.) |
| Top 3 päritoluriik | Venemaa (155,6 tuh.) | Saksamaa (108,3 tuh.) | Saksamaa (180,4 tuh.) | Saksamaa (205,1 tuh.) | Saksamaa (250,6 tuh.) | Saksamaa (258,0 tuh.) | Läti (41,9 tuh.) | Saksamaa (44,3 tuh.) | Saksamaa (45,1 tuh.) |
| Top 4 päritoluriik | Saksamaa (87,9 tuh.) | Itaalia (65,9 tuh.) | Venemaa (134,1 tuh.) | Ukraina (134,5 tuh.) | Ühendkuningriik (148,9 tuh.) | Ühendkuningriik (170,0 tuh.) | Ühendkuningriik (19,0 tuh.) | Itaalia (22,7 tuh.) | Poola (25,2 tuh.) |
| Top 5 päritoluriik | Leedu (70,7 tuh.) | Venemaa (65,4 tuh.) | Ukraina (123,6 tuh.) | Leedu (131,3 tuh.) | Leedu (134,4 tuh.) | Leedu (142,4 tuh.) | Leedu (18,1 tuh.) | Leedu (19,2 tuh.) | Ühendkuningriik (23,3 tuh.) |
Käibe kasv
Majutussektori käibe kasv
Nominaalne muutus võrreldes sama kvartaliga aasta varem. Näitaja on üleriigiline.
Majutussektori käive kasvas 12,1% (2026 II kvartal).
Viimane muutus
+12,1%
II kv 2026
Suurim kasv
+78,6%
IV kv 2022
Suurim langus
−9,3%
I kv 2025
Käibe muutus võrreldes sama kvartaliga aasta varem
Nominaalne muutus, %
Palgad
Majutussektori palgad
Keskmine brutokuupalk majutuses võrreldes kõigi tegevusalade keskmisega. Näitaja on üleriigiline.
Majutussektori keskmine brutopalk oli 1554 eurot (2026 II kvartal), Eesti keskmine oli 2243 eurot.
Keskmine brutokuupalk kvartalite kaupa
Eurodes; osakaal Eesti keskmisest, %